فروش و بازاریابی مقدس ترین کار دنیاست

یا با قدرت بفروش یا جای خودت رو  بده به کسی دیگه

 

 

درباره من

دوست خوبم سلام

 ناصر جعفری 

مربی حرفه ای فروش و بازاریابی در ایران 

بیزینس کوچ حرفه ای با گرایش فروش و بازاریابی

منتور تخصصی صنعت دارو و تجهیزات پزشکی ایران 

نویسنده تخصصی 3  کتاب در حوزه فروش و بازاریابی 

مدرس بازاریابی و فروش دانشکده بین المللی ابن سینا  در تهران 

مربی رسمی فروش و بازاریابی سازمان فنی  و حرفه ای کل کشور

بنیانگذار اولین مدرسه فروش و بازاریابی فنی  و حرفه ای در ایران 

بنیانگذار اولین آژانس  بازاریابی عمده فروش با عنوان ( فروشنده ) در ایران

عارضه یاب تخصصی مشکلات فروش و بازاریابی کارخانجات و شرکت های کشور

شروع داستان هیجان انگیز زندگی کاری من

داستان زندگی من از این جا شروع شد که  سال ها بدنبال شغل مورد علاقه خودم می گشتم و نمی تونستم  گمشده خودم رو در شغل های  مختلف پیدا کنم.

 در یک سال  فعالیت موفق شدم در 7 شرکت و کارخانه استخدام بشم و همزمان بخاطر عدم رضایت از اون کارها موفق به استعفا شدم .

چون همچنان اون شغل ها مورد علاقه من نبودند. با خواندن یک کتاب از بریان ترایسی  در زمینه فروش و بازاریابی که می تونم بگم زندگی  و آینده خودم رو مدیون اون کتاب می دونم ،  متوجه جذابیت های عالی در این حرفه شدم. فورا وارد یک دوره آموزشی فروش وبازاریابی  شدم و بعد از پایان دوره در 27 شرکت در کمتر از 1 ماه فرم مصاحبه پر کردم. در هر شرکتی  که مصاحبه می گردم اگر از مدیر یا مسئول مصاحبه اون شرکت خوشم نمی آمد ، جواب منفی می دادم و همکاری نمی کردم  .تا اینکه در شرکت دارویی که شرایط حقوقی خوبی داشت  و جای پیشرفت عالی رو برای خودم می دیدم  ، بعد از 4 مصاحبه با مدیران فروش استان ،مدیر بازرگانی ، مدیر فروش ایران و مدیریت کارخانه ، و  گذراندن یک دوره آموزش داخلی کوتاه مدت ، کار خودم رو شروع کردم و استخدام شدم.

مسیر پیشرفت  من در این شغل خیلی سریع تر از پیش بینی من رقم خورد و در عرض 3 سال تلاش  حرفه ای  و بیرحمانه ، به سرپرستی  بخش شرکت و 2 سال بعد به درجه مدیریت بر 13 نیرو دست پیدا کردم.

همزمان با فعالیت حرفه ای شروع به تحصیل  از دیپلم  به کارشناسی در رشته مدیریت بازاریابی  و تبلغات پرداختم و در مقطع ارشد در زمینه مدیریت استراتژیک قبول  و مقطع دکترا را در رشته مدیریت کسب و کار به پایان رساندم.

بعد از 3 سال مدیریت در شرکت فروش دارویی ، اولین شرکت توزیعی  و بازرگانی خودم در زمینه تجهیزات پزشکی را راه اندازی  نمودم. بعد از  4 سال فعالیت  در این صنعت حرفه  ای متوجه شدم که بسیاری از شرکت ها در  کشور دچار مشکلات شدید در زمینه فروش و بازاریابی خودشون هستند.

تصمیم قاطعانه گرفتم و باقدرت تمام وارد صنعت بزرگ آموزش  به صورت حرفه ای در  حوزه فروش و بازاریابی شدم تا بتونم به تمام کسب و کار ها در کشور خودم کمک کنم به رشد و شکوفایی عالی برسند.

اما وقعیت این بوده که ورود به یک صنعت بزرگ و قدرتمند ، اونقدر ها هم که فکر می کردم راحت نبود.

در سال اول کاری خودم در حوزه اموزش حرفه ای فروش و بازاریابی ، برای 37 کارخانه و شرکت رایگان کار اموزش  و بازاریابی نیرو های آنها را انجام دادم تا کسب تجربه اجرایی عالی بدست بیاورم. نکته جالب این بوده من قبول کرده بوده ام که رایگان برای آنها کار کنم و واقعا هم هیچ یک از اون کارخانجات ، پولی به من پرداخت نکردند.

اما موفق شدم بهترین تجربیات میدانی در زمینه شرکت ها و کارخانجات و چالش ها و نیاز های اونها رو شناسایی کنم و برای اون موارد راهکار های اجرایی رو ازمون و خطا کنم تا به راه حل مورد نظر برسم . 

با قدرت الان اینجا هستم

مالک و موسس مدرسه فروش و بازاریابی ناصر جعفری

مالک و موسس آژانس بازاریابی فروشنده

 

در حال حاضر بعنوان مربی  و مالک مدرسه تخصصی فروش و بازاریابی در ایران، در حوزه مدیریت کسب و کار- فروش و بازاریابی فعالیت دارم.این مرکز توسط ناصر جعفری ، مربی حرفه ای فروش و بازاریابی  تاسیس شده است.

در مدرسه فروش و بازاریابی چه دوره هایی در حال اجرا و برگزار می باشد:

1 – آموزش نیرو های فروش و بازاریابی شزکت ها و کارخانجات به صورت گروهی در مرکز کارخانجات کشور.

2 – برگزاری اولین دوره مدیر فروش حرفه ای کارخانه برای اولین بار در ایران . 

3 – قرارداد مشارکت در فروش  و بازاریابی پورسانتی با کارخانجات به صورت 3 ساله ..

4 – قرارداد 1 ساله آموزش  و اجرا در کارخانجات به صورت پروژه در کارخانجات کشور .

5 – عارضه یابی تخصصی کارخانجات و شرکت ها و مشاوره به مدیران ارشد کارخانجات . 

6 – برگزاری حرفه ای  و تخصصی دوره آموزش فروش و بازاریابی فروشنده برتر در ایران .

تعداد دانشجو شرکت کننده در این دوره ها در شرکت ها و کارخانجات کشور:

تا به امروز بیش از 1000 دانش پذیر در این دوره ها شرکت داشته اند که 70 درصد آنها صاحبان کسب و کارها و کارخانجات و 30 درصد بدنبال راه اندازی کسب وکار و ارتقای شغلی بوده اند. بیشتر شرکت کنندگان ، مدیران کارخانجات و صاحبین کسب و کار های می باشند که به دنبال ایجاد رشد ها  و ساختار های جدید در سیستم کسب و کار خود می باشند .

 

یکی از تخصص های بسیار با ارزش  و حرفه ای من بعنوان مربی حرفه ای فروش و بازاریابی  در زمینه صنعت دارو ، تجهیزات پزشکی  و بهداشتی در کشور هست که در این خصوص با داشتن 15 سال فعالیت اجرایی در جایگاه های مختلف ، می توانم در این حوزه های مهم کشور به شرکت ها و وارد کنندگان کمک کنم تا بتوانند به شکل عالی محصولات خود را بازاریابی نموده و در مدرپی ( معرفی محصولات ) آموزش های عالی را به پرسنل و مدیران شرکت ها منتقل نمایم.

برگزاری دوره های آموزشی فروش و بازاریابی  بصورت خصوصی برای بیش از 200 شرکت کوچک، متوسط و بزرگ در صنایع مادر تخصصی جز افتخارات این مدرسه تخصصی می باشد که به شرح زیر اعلام می گردد :

کارخانجات تولید میلگرد و فولاد 

کارخانجات خودرویی سایپا و قطعات خودرویی کشور.

کارخانجات مبلمان و سرویس خواب و کابینت 

کارخانجات تولیدی نایلون و نایلون حباب دار.

کارخانجات ماشین سازی  و ماشین الات ساختمانی  و صنعتی .

کارخانجات مواد غذایی  و صنایع لبنی .

کارخانجات تجهیزات پزشکی  و شرکت های دارویی.

کارخانجات کمپرسور سازی  و مبلمان اداری و میز های  اداری.

کارخانجات رنگرزی و نساجی  و نخ کشور.

کارخانجات سنگ نما و سنگ ساختمانی.

کارخانه مفتول سازی  و کارخانجات کارتن سازی

کارخانجات صنایع پلیمری  و کارخانجات چراغ خودرویی.

و بسیاری از کارخانجات صنایع دیگر .

برگزرای 3 سمینار موفق در زمینه فروش و بازاریابی در شهرک های صنعتی برای مدیران کسب و کار ها از جمله فعالیت های موفق من در این سال های کوتاه بوده است. این مرکز برای اولین بار در کشور موفق به اخذ مجوز رسمی تاسیس مرکز فنی و حرفه ای کسب و کار فروش و بازاریابی از سازمان  فنی و حرفه ای کل کشور گردیده است.

رسالت مدرسه فروش و بازاریابی ناصر جعفری، کمک به افزایش فروش ودرآمد و توسعه پایدار صاحبان کسب و کار  و کارخانجات ، کارآفرینان در کوتاهترین زمان ممکن با همراهی مربی فروش و بازاریابی هست.

بخشی از کارخانجات  مادر  صنعت کشور که در آنها فعالیت اجرایی صورت گرفته شده است :

آموزش تیم فروش کارخانه بزرگ خودرویی کشور ،کمک فنر سازی ایندامین سایپا – کارخانه بزرگ سازنده ماشین آلات صنعتی خاورمیانه در کشور ( کارخانه بزرگ پایا برش ) –  کارخانه بزرگ  و مجهز ترین تولید کننده ماشین آلات ساختمانی در کشور ( کارخانه بزرگ تیران تونل بیستون ) – اولین و بزرگترین کارخانه تولید کننده فولاد و میلگرد های غیر آج دار بلند ( کارخانه بزرگ فولاد آذر گستر سدید )-  کارخانه های نخ و ریسندگی طیف تبار  – کارخانجات تولید سرنگ و لوازم پزشکی  و توانبخشی و  همکاری با شرکت شهرک های صنعتی کل تهران در عارضه یابی مشکلات تولید  بیش از 300 کارخانه بزرگ ومتوسط در 23 شهرک صنعتی تهران و البرز ،  مشاوره به کارخانجات در استان های دیگر  و آموزش های از راه دور و  مشارکت و تفاهم نامه  آموزشی با دانشکده بین الملی ابن سینا گرجستان در تهران از دستاورد های این مرکز می باشد. 

همچنین اگر افرادی تصمیم به حضورمستقیم در این صنعت بیلیون دلاری دارند،می توانند آموزشهای لازم جهت تبدیل شدن به یک فروشنده و بازاریاب حرفه ای  را در این مجموعه دریافت کنند.

نوشتن 3 کتاب تخصصی در حوزه مدیریت اقدامگرایی  و فروش و بازاریابی  و تصویر سازی ذهنی  ( بزودی ) از جمله کار هایی بوده که در این چند سال انجام داده ام.

 

ضبط برنامه تلوزیونی اختصاصی بنام ( موفقیت در فروش و بازاریابی  ) و دعوت از کارآفرینان برتر در کشور برای حضور در برنامه و انتقال تجربیات از فعالیت من دراین برنامه بوده است. 

 

راه اندازی اولین  آژانس تخصصی بازاریابی  ( آنلاین ) تحت عنوان وب سایت در ایران برای کمک به کارخانجات و شرکت ها در حوزه بازاریابی هدفنمند و حرفه ای با هزینه های پایین و بازدهی عالی  و بالا در سال 1402 نیز یکی از اقدامات با ارزش  و عالی بوده که تقریبا 1 سال کار تحقیقاتی آن طول کشیده و چیزی حدود 6 سال ساخت و اجرا را در بر داشته است.

 

راه اندازی باشگاه خصوصی فروشندگان و بازاریابان کشور  در سال 1401 و 1402 ، یکی از کارهای مهم در این خصوص بوده که همچانا در حال اجرا است تا بتوانیم در این مرکز اولین بانک بزرگ تامین تیروی فروش کشور را فراهم کنیم .

 

 

کلام  آخر من

هر ایرانی ، یک فروشنده و بازاریاب

هدف زندگی شغلی من در این مسیر

هدف بزرگ من تغییر اساسی در صنعت فروش و بازاریابی شرکت ها و کارخانجات کشور در راستای ایجاد اشتغال سالم و پویا هست  تا همه شاهد یک زندگی عالی  و تامین برای همه مردم عزیز کشور باشیم.

امیداوارم در این مسیر بزرگ خداوند بزرگ به همه ما یاری نماید تا بر تمامی مشکلات و مسائل  پیروز بشویم.

کتاب های نوشته شده توسط مربی فروش و بازاریابی 

کتاب فقط انجام بده  و کتاب مدرسه فروش و بازاریابی 

کتاب مدرسه فروش و بازاریابی
دنبال کار کتاب  فقط انجام بده