drheader13

 بزرگترین و مهمترین مشکل مدیران کارخانجات چیست؟

چرا مدیران کارخانجات بیشترین و بالاترین میزان این مشکل را دارند؟

مهمترین راهکارهای حل این مشکل بزرگ برای مدیران کارخانجات چیست؟

لطفا اطلاعات خود را در جدول زیر  ثبت و ارسال کنید تا کارشناسان مرکز ما فورا با شما تماس بگیرند.

 

بزرگترین مشکل مدیران کارخانجات

 

دوستان خوبم سلام امیدوارم عالی باشید

در این مقاله خیلی عالی و مهم می‌خواهم به بزرگ‌ ترین مشکل مدیران کارخانجات بپردازم و اینکه چرا بسیاری از مدیران کارخانجات به این مشکل دچار می‌شوند و راهکار اجرایی برای بیرون آمدن از این مشکل چیه.

2 مشکل بزرگ مدیران کارخانجات  :

1- شلوغ بودن ذهنیت

2- چند کاره بودن

در جلسه و بازدید از بسیاری از کارخانجات بزرگ و کوچک در شهرک های صنعتی و صحبت با مدیران اینکارخانجات به یک نکته مهم و قابل توجه دست پیدا کردم که بسیاری از مدیران شرکتها و کارخانجات دچارشلوغی ذهن بسیار زیاد و چند کارگی هستند.

مدیران این کارخانجات همچنان از سیستم های سنتی فروش استفاده میکنند و به این نکته هنوز پی نبرده اندکه باید بسیاری از کارهای غیرضروری و کوچک را به صورت برون سپاری به افراد متخصص در این حوزه واگذارکنند و به کار اصلی خودشان بپردازند.

علت این مشکل بزرگ اینکه این نوع مدیران از علم روز و جدید در بخش کسب و کار خودشون آگاهی ندارند وترس از این دارند که اگر کارها را به دیگران واگذار کنند کارها را به غلط ترین شکل ممکن انجام می‌دهند و نتیجه که می‌خواهند را به دست نمی آورند.

به همین علت دچار شلوغی ذهن شده  و دغدغه های ذهنی بسیار بالا رفته  و دچار استرس های کاری می شوندو همزمان به این نتیجه می‌رسند که باید تمام کارها را خودشان انجام بدهند و اگر خودشان تمام این مسئولیت‌هارا انجام بدهند کارها قطعاً درست جلو می رود.

در جلساتی که با مدیران عامل کارخانجات بزرگ و کوچک برگزار می کنم در همان جلسه اول متوجه نکته خیلی  جالب می شوم که به صورت مشترک در همه مدیران دیده میشود.  شلوغی بسیار زیاد در کارها ، ذهن های بسیار شلوغ و همچنان درحال انجام دادن بسیاری از کارهای کوچک و بزرگ که اصلاً در سطوح و رده مدیریتی نیست   ، هستند.

کارهایی مثل انجام امور مالی ، خرید و فروش ، تولید ، ارتباط مستقیم و غیر مستقیم با مشتریان ،ارتباط مستقیم و غیرمستقیم با عملکرد کارمندان  ، درگیری با چالشهای تولید ، درگیری با چالش‌های کارمندان ، درگیری‌های تامین منابع مالی ، ورود و خروج ،  امضا ها و مواردی که هیچ ربطی به فعالیت های کلیدی مدیریتی ندارد.

به عنوان مربی فروش و بازاریابی ، اولین پیشنهادی که به مدیران در این زمینه ارائه می کنم،خارج شدن از سیستم سنتی و وارد شدن به سیستم حرفه‌ای فروش و بازاریابی هست راهکار اجرایی که می‌توانیم به این نوع از مدیران پیشنهاد بدهیم و غالباً هم مورد پذیرش این دوستان قرار میگیرد ،

برون سپاری و تفویض اختیار در کارها هست.

 

بزرگترین مشکل مدیران

 

پیشنهاد من به عنوان مربی فروش و بازاریابی و مربی کسب و کار اینکه مدیران کسب و کارها دو وظیفه بیشتر ندارند.

  • فکر کردن

  • گزارش گیری در کسب و کار

متاسفانه بیشتر چیزهایی که در کسب و کار ها و کارخانجات دیده میشود اینکه مدیران کسب و کارها به جز فکر کردن و گزارش گیری ، تمام کارهایی را که نباید انجام بدهند در حال انجام دادن هستند.

پیشنهاد من به عنوان مربی فروش و بازاریابی و مربی کسب و کار :

1 – مدیران شرکتها و کارخانجات باید از سیستم سنتی خارج بشوند و یک سیستم فروش جدید به صورت سیستم سازی شده را در کسب وکارخودشون پیاده‌سازی کنند

2 –  باید کارهای غیر اهمیت دار و رده‌ پایین را به صورت سیستمی، برون سپاری کرده تفویض اختیار کنند و این بخش را به افراد متخصص در این حوزه واگذار کرده و گزارش های اجرایی آن بخش را دریافت کنند.

بسیاری از مدیران کسب و کار ها و کارخانجات به جای رسیدگی به امور نخست و مهم  در کسب و کار خودشون که جزو وظایف مدیریتی ارشد هست ،  درحال بررسی مسائل جزئی و پیش پا افتاده به صورت کاملاً درهم  و خارج از عرف و به صورت کاملاً بی برنامه در لحظه  و آنی هستند.

این کار مدیران باعث پایین آمدن راند مان بهره‌وری و از رده خارج شدن کسب و کار آنها در فضای رقابتی امروز می شود.

یکی از مهمترین پیشنهادات و راهکارهایی که به مدیران در شرکت ها و کارخانجات می دهم  استفاده از مربی های مختلف درزمینه های کسب و کار- فروش و بازاریابی، منابع انسانی ،منابع مالی و منابع حقوقی است تا مدیران بتوانند با کمترین هزینه ممکن یک کسب و کار و کارخانه خودشان را هدایت کنند و به صورت کاملاً سیستمی و حرفه‌ای در جایگاه مدیریت و رهبری کسب و کار بتوانند سکان هدایت کارخانه را با قدرت به پیش ببرند.

 

مشکل مدیران

 

من ناصر جعفری هستم

مربی کسب و کار -بیزینس کوچ و مربی فروش و بازاریابی

می توانم به شما صاحبین کسب و کارها ، مدیران کارخانجات و شرکتهای بزرگ در زمینه‌های تولید و توزیع کمک کنم در

بخش فروش و بازاریاب خودتون و پیدا کردن چالش ها و مشکلات بخش فروش و پیدا کردن بازار و مشتری های هدف واقعی

و آموزش های تخصصی نیروها در کارخانجات خود ،  به یک سیستم کاملا حرفه‌ای دست پیدا کنید و سهم بازار و فروش

بیشتری را در سیستم کسب و کار خودتون به دست بیاورید.

02155075264 _ دفتر مرکزی

09108799387 پشتیبانی مرکز آموزشی

09128023809 تماس مستقم

www.naserjafari.com

 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://naserjafari.com/?p=8623